WordPress Rank Math Seo Eklentisi

                WordPress alt yapısını kullanan bir internet siteniz var ise sitenize mutlaka bir arama motoru optimizasyonu eklentisi kurmanız gereklidir. Bu konuda rank math seo eklentisi yardımınıza koşuyor. Uzun yıllardır Yoast SEO ve All in one SEO eklentileri arasında rekabet vardı. Piyasaya yeni giriş yapan Rank Math, ücretsiz olmasına rağmen bir çok güzel özelliği içinde barındırıyor.

                Rank Math seo eklentisi olarak sitenizin arama motorlarına uygun bir düzende olmasını sağlıyor. Sürekli güncellendiği için artık çoğu web site yöneticisi rank math seo eklentisine yönelmeye başladı. Sitenize kolayca kurabileceğiniz rank math eklentisi kısa sürede wordpress.org üzerinden 200.000’den fazla internet sitesine kuruldu. Ve ortalama 4.9 yıldız puanı alarak listelerde popüler olmayı başardı.

                WordPress versiyonunuz 4.9 üzeri ise sitenizde sorunsuz şekilde çalışacaktır. 4.9 altı wordpress sürümlerinde sorunlara sebep olabileceği için wordpress versiyonunuzu kontrol etmeden kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Eklentinin yapımcıları şuanda yayında olan wordpress temalarının çoğunun rank math seo eklentisi ile uyumlu olduğunu ve herhangi bir temada bozulma sorunu olmayacağını belirtiyor.

Rank Math Seo Eklentisi
Rank Math Seo Eklentisi

WordPress Rank Math Seo Eklentisi Kurulumu

                Rank math seo eklentisi kurulumu için sizlerin herhangi bir dosya işlemi yapmanıza gerek yok. Daha önceden dosya ile eklenti yükleme işlemi yapılırken artık wordpress.org üzerine eklendiği için kolayca wordpress yönetim panelinizden eklentiyi kurabilirsiniz.

                WordPress seo eklentisi kurulum aşamaları aşağıda listelenmiştir. Sizlerde listede belirtilen adımları izleyerek kolayca eklentiyi kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Seo eklentisi kurulduktan sonra arama motorları tarafından sitenizin tekrar taranması gerektiğini unutmayın.

  • WordPress yönetim panelinize giriş yapın.
  • Sol menüde yer alan eklenti kategorisine tıklayın.
  • Yeni Ekle tuşuna basarak eklenti galerisine giriş yapın.
  • Galeride bulunan arama kutusuna Rank Math yazın ve ardından bekleyin.
  • Size gösterilen sonuçlardan Rank Math eklentisinin yanındaki tuşa basarak eklentiyi kurun.
  • Kurulum sonrası eklentiyi aktifleştir tuşu aktif olacaktır.
  • Eklentiyi aktifleştirdiğinizde sizi Rank Math Kurulum ekranına yönlendirecektir.

Yukarıdaki adımlardan sonra kendi sitenize uygun şekilde bilgilerinizi girin. Ve sitenizin seo eklentisi kurulumunu tamamlayın.

Neden Rank Math Seo Eklentisi?

                Bir çok wordpress seo eklentisi olmasına rağmen çoğu güncellemelere uygun değil. Arama motorları sürekli olarak güncelleme yapmaktadır. Bu sebeple kullanacağınız seo eklentisinin sürekli güncelleme alması gerekir. Aksi takdirde arama motorlarına uyumlu bir siteniz olmaz. Seo eklentisi kullanma nedenimiz sitemizi arama motorlarına uyumlu yapmasıdır.

                Rank math aldığı sürekli güncellemeler sayesinde arama motorlarına gelen güncellemeleri takip ediyor bu güncellemelere göre bir önlem alıyor. Bilinen ve popüler olan çoğu eklenti ayda – yılda 1-2 kere güncelleme yapıyor.

En İyi WordPress Seo Eklentisi Hangisi?

                Yüzlerce wordpress seo eklentisi arasından sadece bazıları gerçekten kullanışlı. Diğerleri sadece meta tag ekleyerek ve sitemap dosyası oluşturarak seo eklentisi olarak yayınlanıyor. Bu eklentiler sitemize çok fazla fayda sağlamaz. Sürekli güncellenen ve algoritmalara uygun yazılan eklentiler en iyi wordpress eklentileridir.

Sizlere en iyi seo eklentisi konusunda şu cevabı verebiliriz :

  1. Arama motorlarına uygun yazılmış olmalı.
  2. Sürekli olarak güncelleme almalıdır.
  3. Spam, kötü içerikli kodlara sahip olmamalı.

Bu 3 kurala uyan seo eklentileri kullanılabilir. Bir başka yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir